Литературный час «Тукай иленә сәяхәт»(«Путешествие в мир Тукая»).

26 апреля в Килимовской СМБ провели литературный час на татарском языке «Тукай иленә сәяхәт»(«Путешествие в мир Тукая»). На мероприятие были приглашены читатели – учащиеся 2 класса.Библиотекарь рассказала о жизни Г.Тукая, познакомила с произведениями поэта. Провела литературную викторину, в которой дети активно участвовали. Ихсанов Линат прочитал наизусть стихотворение «Туган тел» на татарском языке. Произведения Габдуллы Тукая учат быть справедливыми и смелыми, показывают красоту, доброту. Для ребят была оформлена книжная выставка «Тукай әкият дөньясы», на которой были представлены произведения Г.Тукая.

26 апрель көнне Килем китапханәсендә «Тукай иленә сәяхәт» дип аталган әдәби сәгать үткәрелде. Балалар өчен «Тукай әкият дөньясы» дигән китап күргәзмәсе оештырылды. Чарага 2 сыйныф укучылары чакырылды. Китапханәче балаларны бөек шагыйрьнең тормышы, аның әсәрләре, әкиятләре белән таныштырды. Габдулла Тукайның шигырләре укылды.Ихсанов Линат татар телендә «Туган тел» шигырен яттан укыды. Балаларның Тукай әкиятләре укуы китапханәчене шатландырды. Аларның яраткан әкият геройлары – Шүрәле, Былтыр, Су анасы, Кәҗә белән Сарык икәне ачыкланды. Балалар өчен «Тукай әкият көньясы» китап күргәзмәсе оештырылды, анда Г.Тукай әсәрләре тәкъдим ителде.

#ГабдуллаТукай
#Путешествие_в_мир_Тукая