Новая книга

Новая книга!
Для наших любимых читателей спешим сообщить радостную новость: писательница Зифа Кадырова выпустила новую книгу «Украденная молодость».
Новая книга писательницы из Набережных Челнов Зифы Кадыровой на татарском языке называется «Урланган яшьлек» («Украденное счастье»).
В центре повествования — далеко нерадостная жизнь супругов Зухры и Карима, который ревнует ее к каждому столбу. Но в один вечер после ссоры Зухра исчезает. От мужа-деспота она скрывается в родной деревне, в заброшенном доме родителей. Так начинается ее новая жизнь, в которой печаль неожиданно сменится большой радостью.
Китапта Зифа Кадырованың «Урланган яшьлек», «Кем каргады?…» дип исемләнгән ике повесте урын алды. Алардагы төп геройлар аша автор кеше тормышындагы төрле кичерешләрне укучыларга җиткерергә тели.
«Урланган яшьлек» һәм «Кем каргады?» повестьләрен берләштергән китап гадәттәгечә гади итеп язылган. Геройлары да халык арасыннан чыккан, катлаулы тормыш юлы үткән кешеләр. Автор аларның тормышы аша хыянәт, кешегә начарлык кылу үзеңә әйләнеп кайтуын укучыларына җиткереп, нәтиҗә ясап, дөрес яшәргә өнди сымак. «Китап геройлары янәшәбездә бит: кемдер үзендә көч табып, мал-мөлкәтен, байлыгын калдырып, бәхетсез тормышыннан иреккә чыгып китеп, тормышын яңадан башлап бәхетле була.
#БуздякскаяЦБС
#НоваяКнигаЗифаКадырова